Sağlık Çalışanlarına ALMANYA’DA Çalışma Fırsatı

Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği; yurt dışında (Almanya) çalışmak ve kariyer yapmak isteyen gençlere mentörlük yapmaktadır. Mentörlük kapsamında; Almanya’da istihdam fırsatları ve Almanya’da yaşam koşulları hakkında bilgi verilmektedir. Mentörlük faaliyetleri derneğimiz ve Almanya’da ikamet eden alanında uzman kişiler tarafından verilmektedir.

ALMANYA’DA SAĞLIK ALANINDA ÇALIŞMA İÇİN BAŞVURU YAPILABİLECEK MESLEKLER*:
Doktor(Genel tıp pratisyenleri, Uzman tıp doktorları),
Hemşirelik uzmanı,
Ebelik uzmanları,
Veteriner Hekim,
Diş Hekimi,
Eczacı,
Fizyoterapist,
Diyetisyenler ve beslenme uzmanları,
Odyologlar ve konuşma terapistleri,
Optometristler ve oftalmik gözlükçüler,
Başka yerde sınıflandırılmamış sağlık çalışanları

ALMANYA’DA SAĞLIK ALANINDA ÇALIŞMAK İSTEYENLERİN YAPMASI GEREKEN İŞLEMLER

I. AŞAMA: Aşağıda yer alan Başvuru Formunun doldurulması

II. AŞAMA: Tarafınıza gelecek elektronik postaya uygun çalışmaların yapılması ve istenilen belgelerin info@satugder.org adresine gönderilmesi

III. AŞAMA: Mentörlük ön görüşmesinin yapılması

IV. AŞAMA: Uzmanlarca durumunun değerlendirilmesi elektronik posta adresine gönderilecek anket ve istenilen belgeleri tamamlaması

V. AŞAMA: Almanya’da ikamet eden alanında uzman kişiler ile görüşme sağlanması 

***ÖNEMLİ NOT:

Yapılan çalışmalar mentörlük kapsamında bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. 

Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği, yurt dışında çalışmak isteyen gençleri, kariyerleri için nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair alanında uzman kişilerle bir araya getirerek; yurt dışında çalışma imkanları hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır. MENTÖRLÜK KESİNLİKLE BİR İŞ GARANTİSİ YA DA KİŞİNİN YURT DIŞINDA ÇALIŞMAK İÇİN GİTMESİNE ARACILIK YAPILMASINI İÇERMEMEKTEDİR.

Ancak yurt dışından alanla ilgili personelin çalıştırılmasına yönelik bir talep olduğunda nitelikleri uygun olan katılımcılar ilgili pozisyonlar için tavsiye edilecektir. Nitekim, şu anda derneğimize ulaşan ve yaklaşık 20 kişi için belirtilen pozisyonlarda çalıştırma talebi bulunmaktadır, çalışma sonrasında nitelikleri uygun olan katılımcılar ilgili pozisyonlar için tavsiye edilecektir.

Almanya’da Sağlık Alanında Çalışma Fırsatı çalışmasıyla ilgili her türlü soru, görüş ve önerilerinizi info@satugder.org elektronik mail adresi üzerinden iletebilirsiniz.

Leave A Comment

Sizi Arayalım !

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı

Canlı Destek Hattı
Kapat